به تیم ما بپیونید. فرم استخدام →


چرا باید در مترو تبلیغات کنیم؟.

چرا صاحبین کسب و کارباید به تبلیغات در مترو توجه ویژه ای نشان بدهند

1397/09/13_13:8

مقدمه

تبلیغات مترو یکی از روش های نسبتا جدید تبلیغاتی می باشد. امروزه با توجه به سرعت حمل و نقل در جهان، شیوه های مختلفی برای تبلیغات مترو در نظر گرفته شده است. شرکت های تبلیغاتی به سمت روش های نوین رفته اند تا بتوانند نقش موثرتری در تبلیغات داشته باشند.

هر روز میلیون ها نفر از مردم بوسیله مترو جا به جا می شوند. این موضوع، شرکت های تبلیغاتی را بر آن داشت تا از این پتانسیل استفاده کنند.

هر روز میلیون ها نفر؟ عجب بازار داغی؟

چطور این بازار رو بشناسیم؟

برای این منظور و درک بهتر تبلیغات مترو باید اطلاعات کافی داشته باشیم.

این مقاله تا حد زیادی اطلاعات کافی و مورد نیاز به شما خواهد داد. تبلیغات در مترو می تواند کسب و کار هر کسی را متحول کند و باعث ارتباط موثر  با مخاطبان هدف شود.

مزایای تبلیغات مترو

1. روزانه حدود 4 میلیون نفر از مترو استفاده می کنند.

2. زیاد بودن مدت زمان دیده شدن تبلیغات مترو جلوی چشم مخاطب.

3. کسانی که از مترو استفاده می کنند بارها یک تبلیغ را در مسیر رفت و برگشت می بینند.

4. انتخاب خط مورد نظر مترو با توجه به سطح محصول یا خدمات.

5. روند بیشتر شدن تعداد ایستگاه های مترو.

6. اعتبار تبلیغات مترو.

7. ارزانی نسبت به بعضی از رسانه های دیگر. ازجملهتبلیغات تلویزیونی، تبلیغات بیلبورد، اسپانسرینگ

8. بازدهی بیشتر نسبت به بعضی از رسانه ها، ازجملهتبلیغات رادیویی، تبلیغات با روزنامه، تبلیغات در فرودگاهها

9. استفاده قشرهای مختلف جامعه از مترو.

10. استفاده سنین مختلف از مترو.

انواع تبلیغات در مترو

1. تابلوهای داخل واگن

تابلوها معمولا بر روی قسمت بالای صندلی ها و درب ورود و خروج واگن قرار دارند و معمولا مستطیلی هستند. ابعاد فضای تبلیغاتی در بالای درب ورود و خروج کاملا مشخص است اما ابعاد فضا در بالای صندلی ها بیشتر می باشد.علاوه بر کسانی که روبروی آن ایستاده اند همه کسانی که در سکوی روبرو، نشسته یا ایستاده باشند هم می توانند تبلیغ را ببینند. اگر واگن ها شلوغ باشد امکان دیدن آن برای کسانی که نشسته اند کمی سخت می شود.

2. دستگیره ها

به میله هایی که افراد ایستاده می گیرند، تبلیغاتی به کاربرد دستگیره نصب می شود. این تبلیغات در انواع مختلف و با توجه به محصول مورد تبلیغ می باشد. اگر بصورت یک قطعه کارت باشد، ابعاد آن مشخص است.

اگر بصورت استوانه باشد، باز هم ابعاد آن مشخص است. به هر شکلی می تواند طراحی شود. به هر حال محدودیت وجود دارد و باید با توجه به محصولی که قرار است در تبلیغات مترو مورد استفاده قرار گیرد، محل مناسبی در نظر گرفته شود.

اینکه محصولی به عنوان دستگیره در تبلیغات مترو استفاده می شود واقعا ایده ای خلاقانه است. در حالت عادی دستگیره است و دستگیره چیزی است که مردم نه تنها آن را می گیرند بلکه بارها به آن نگاه می کنند؛ بنابراین ثارگذاری بیشتری دارد.

چه زمان شلوغی باشد و چه خلوتی، باز هم جلب توجه می کند. در زمان خلوتی با تکان خوردن، جلب توجه می کند و زمانی که شلوغ است، برای کسانی که دستگیره را می گیرند جلب توجه می کند. این موضوع در بازاریابی و فروش بسیار مهم است.

3. تابلوهای هوشمند آینه ای

این روش تبلیغات مترو در ایران جدید می باشد و عمر آن حدود 1 سال است. این طرح بسیار جالب جزو ایده های خلاقانه می باشد. طرز کار آن بدین صورت است که در قسمت وسط و پایین آینه، سنسور وجود دارد.

وظیفه آن عکس العمل در مقابل رد شدن افراد از جلوی تابلو می باشد. در حالت عادی و از دور، یک آینه است ولی وقتی کسی از جلوی آن رد می شود چراغ پشت آینه روشن شده و عکسی که پشت آینه وجود دارد نمایش داده می شود.

 در حالت عادی بسیار جلب توجه می کند چون ویژگی های بصری از خود نشان می دهد و افراد کنجکاو را که تعدادشان کم نیستندمتوجه می سازدتمرکز حواس این تبلیغات بر روی افرادی که از جلوی آن رد می شوند و در نتیجه کسانی که در سکوی روبرویی هستند، می باشد.

4. دیوارهای کنار پله برقی (بک لایت لایت باکس)

این روش تبلیغات مترو، مخصوص کناره های پله برقی می باشد. ابعاد آن ها بسیار بزرگ است پس به اندازه کافی جلب توجه می کند. سرعت پله برقی به قدری می باشد که باعث می شود ناخودآگاه، افراد به این تابلوها نگاه کنندابعاد بزرگ آن بگونه ای است که از دور هم کاملا مشخص می باشد.

نور لامپ آن ها به نظر زیاد است و برای تبلیغاتی که بنر آن ها زمینه روشن دارد ممکن است مناسب نباشد. در این حالت بهتر است که اگر زمینه روشن است، تعداد لامپ های داخل باکس را کم کنند تا بتواند نمای بهتری داشته باشد.

5 دیوارهای سکو ( بیلبوردهای دیواری)

تبلیغات مترو در این بخش، در ابعاد بزرگ می باشد. طرح ما بخوبی نمایان است ولی برای چه کسی؟

اگر برای تبلیغات در مترو دیوارهای سکو را در نظر بگیریم، چون ابعاد آن بزرگ است و نزدیک به افرادی که از کنار آن رد می شوند، می باشد بنابراین زیاد مورد توجه قرار نخواهد گرفتتمرکز این تبلیغات برای افرادی در نظر گرفته می شود که در سکوی روبرویی قرار دارند

 

 


مرتبط ها